ЛІТО - 2016


Відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей ", розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 12 травня 2016 року № 204 - р "Про підготовку та проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року", розпорядження голови Компаніївської районної державної адміністрації від 18 травня 2016 року № 130-р "Про підготовку та проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2016 року" з 1 червня 2016 року відкрилися табори відпочинку з денним перебуванням для учнів 1-8 класів та 10 класів.

ЛІТО - 2015

Відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», Державного соціального стандарту оздоровлення та відпочинку дітей, затвердженого наказом Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 13 серпня 2009 року № 2881 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2009 №854/16870) та для забезпечення якісної та організованого проведення відпочинку дітей влітку 2015 року на базі загальноосвітніх шкіл району функціонували 19 таборів з денним перебуванням, у яких відпочивали 676 школярів, що становить 51% від загальної кількості учнів району, які підлягають організованому відпочинку.

З метою ознайомлення керівників пришкільних таборів відпочинку з нормативно-правовими документами щодо організації та проведення відпочинкової зміни для школярів та організації роботи з безпеки життєдіяльності у таборах з денним перебуванням 20 травня 2015 року працівниками методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Шахназаровою А.П. та Зубковою О.В. проведено семінар-нараду з проблеминнямнним перітніх школах ()адів відплчинку аровою А.: «Організація роботи дитячих закладів відпочинку при загальноосвітніх школах (таборів з денним перебуванням)», у якій взяли участь: начальник відділу освіти райдержадміністрації Шмега В.Б., начальник відділу Дерржсанепідепнагляду у Компаніївському та Новгородківському районах Новгородківського МРУ ГУ Держсанепідемслужби у Кіровоградській області Краснюк Н.М., представник державної інспекції з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у Компаніївському районі Макуня М.С.

Щоб забезпечити безпечне функціонування таборів відпочинку з денним перебуванням дітей їх керівниками проведено відповідну роботу. А саме: до початку роботи усі пришкільні табори мали облаштовані приміщення, оформлені загонові місця, обстежено територію, випробувано спортивне обладнання, про що складено відповідні акти, упорядковані зелені зони для відпочинку; відповідно до Типового Положення про дитячий оздоровчий заклад в таборах при школах розроблено нормативну документацію внутрішньої чинності: статут; правила внутрішнього розпорядку для працівників оздоровчого закладу, посадові інструкції, інструкції з охорони праці, безпеки життєдіяльності, план роботи, путівка дня; видано накази «Про початок та режим роботи оздоровчого закладу при школі», «Про організацію роботи з охорони праці в оздоровчому закладі при школі», «Про організацію роботи з питань збереження життя і здоров’я дітей в оздоровчому закладі при школі». Проводилось інструктування учнів та працівників з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з відповідною реєстрацією в журналах встановленої форми. З учнями щодня було заплановано проведення бесід з попередження травмувань відповідно до розроблених текстів. З даного питання хотілося б відмітити керівників таборів «Веселка» Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Великород Людмила Іванівна), «Бджілка» Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Курінна Олена Василівна), «Юність» Живанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Мандрейчук Світлана Вікторівна), «Вітрила» Сасівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (Гриценко Світлана Василівна), «Колосок» Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (Найда Надія Іванівна).

Як наслідок, 29 травня 2015 року оформлено та підписано 19 актів приймання дитячого оздоровчого табору Новгородківським міжрайонним управлінням ГУДСЕС у Кіровоградській області та 19 актів приймання пришкільного дитячого оздоровчого табору Державним наглядом у сфері пожежної та техногенної безпеки у Компаніївському районі (100%), що свідчить про повну готовність пришкільних таборів відпочинку до початку роботи.

Згідно чинних нормативних документів тривала відпочинкова зміна з 1 червня до 18 червня 2015 року.

З метою зручного та якісного управління відпочинковим процесом пришкільні табори відпочинку учнів поділялися на загони. Кожен загін також мав свою назву, девіз, пісню, закличку. Були оформлені й інформаційні куточки, які вміщували путівку дня, режим роботи та щоденне меню.

Щоб перебування дітей у таборах було більш цікавим, пізнавальним і соціально значущим педагогічними колективами було організовано тематичні зміни. Усі пришкільні табори району розробили плани роботи на табірну зміну, які включали в себе широкий спектр виховних і оздоровчих заходів, свят, екскурсій і т.п., об’єднаних одним сюжетом, однією темою чи напрямком.
Цьогорічні тематичні зміни були екологічними, історичними, патріотичними, краєзнавчими, технічними, мовознавчими тощо. Так, наприклад, «Веселка» Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та «Сонячний» Мар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів працювали за народознавчим напрямом, Софіївська «Фортуна» - за краєзнавчим напрямом, Сасівські «Вітрила» та Нечаївська «Дружба» попрямували природничим напрямом, «Юність» Лозуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Полтавчанка» Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, «Дружба» Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, «Веселка» Гарманівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, «Калинка» Водянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів зосередили свою роботу у національно-патріотичному напрямку, а Живанівська «Юність», Першотравенська «Бригантина» та Червоновершська «Планета Здоров’я» обрали за напрямок роботи формування здорового способу життя.

Метою діяльності табору відпочинку з денним перебуванням «Бджілка» Виноградівської загальноосвітньої школи І-ІІІ стало ознайомлення дітей з курсом «Бджільництво», а саме: що таке пасіка; життям бджіл; види роботи на пасіці; звідки береться мед та як його збирати. Перші дні в таборі діти опрацьовували відеоролики «Вирушаємо на пасіку», «Хто такі бджоли та як вони живуть». Потім вихованці ознайомилися з тим, що потрібно для роботи на пасіці, вчитилися самі шити форму бджоляра, діти вивчатли види вуликів та робили їх макети. У ході роботи табору відбулися зустрічі з місцевими пасічниками.

Враховуючи вікові особливості та інтереси дітей та відповідно до напрямків виховної роботи всі дні були насичені різноманітними формами роботи з дітьми, що сприяли всебічному розвитку, виховували почуття ввічливості, патріотизму, любові до рідного краю, країни та поєднували в собі відпочинок, спорт і працю пізнавальної, естетичної, екологічної спрямованості.

Розвитку навичок здорового способу життя сприяло проведення різноманітних спортивно-масових заходів: змагання з футболу, волейболу, тенісу, з легкоатлетичних видів спорту, рухливих ігор, спортивно-пізнавальної гри «Козацькими стежками», Дня туризму, Дня здоров’я.

З метою ознайомлення дітей із визначними місцями рідного краю під час відпочинкової зміни здійснювались велопоходи, культпоходи та екскурсії. Так, вихованці компаніївської «Веселки» та лозуватської «Юності» відвідали заповідник-музей «Хутір Надія», який є однією з найвизначніших історико-культурних пам'яток України. Також, 45 дітей з «Веселки» побували в столиці нашої держави у місті Києві, а ще 16 – у етнографічному музеї архітектури і побуту під відкритим небом, що знаходиться у місті Пирогово Київської області. Чимала кількість відпочиваючих у таборах побували на екскурсії на клініці Компаніївського технікуму ветеринарної медицини.

Щоб попередити дитячий травматизм улітку 2015 року в пришкільних таборах щодня проводилися бесід з попередження дитячого травматизму та нещасних випадків: «Як уберегти себе від опіків», «Перша допомога при укусі комах», «Правила поведінки дітей на вулиці», «Отруйні речовини, рослини» та інші. У плани роботи з дітьми включені заходи щодо безпечного перебування їх у пришкільних таборах, підвищення відповідальності вихователів та інших працівників за життя і здоров`я дітей. В основу виховної роботи було покладено методику формування в учнівської молоді здорового способу життя, попередження шкідливих звичок.

Реалізуючи державну політику щодо популяризації вивчення іноземних мов в Україні на базі табору відпочинку з денним перебуванням дітей «Веселка» Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів працювала літня англомовна школа, яку відвідували 50 дітей. Тут школярі практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року, діти мали можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності (спортивних змаганнях, театральних виставах тощо). Дана літня школа працювала над реалізацією проекту «Здоровий спосіб життя», використовуючи такі форми роботи з дітьми: участь у святковому концерті до відкриття табору (вірші та пісні англійською мовою), вступ до теми проекту (у формі обговорення, навчальних ігор), екскурсія до клініки Компаніївського ветеринарного технікуму, мовна практика з теми; закріплення лексики до теми «Здорове та корисне харчування» (інтерактивні вправи: «Мозковий штурм», «Снігова куля», «Акваріум»), комунікативна підготовка (інтерактивна вправа «Мікрофон», рольові ігри, вікторина «Здоровий стиль життя»), складання і розв’язування учнями кросвордів за темою «Здоровий спосіб життя», інсценізація та театралізовані вистави тощо. Беручи участь у мовному таборі діти розкривали свої таланти та отримували досвід спілкування іноземною мовою. При цьому знання дитини не оцінювалися як у школі, і діти сприймали навчання як гру.

Щоб забезпечити більш якісне дозвілля вихованців відпочинкових закладів працівниками Компаніївського центру дитячої та юнацької творчості проведено ряд цікавих заходів для дітей у таборах з денним перебуванням: майстер-клас по виговленню декоративних квітів; розважальну гру «Спартанчики»; гру - подорож «Як подружитися з радістю»; Майданс; конкурс малюнків на асфальті, екологічні вікторини, орієнтування на місцевості, спортивні естафети, свято «Кашоварів» та інші.

З метою забезпечення вимог пожежної безпеки в таборах при школах розроблено плани евакуації на випадок виникнення пожежі, проведено протипожежні інструктажі з учнями та працівниками, територія обладнана протипожежними засобами.

У зв’язку із відсутністю спеціально обладнаних місць заборонено купання дітей у водоймах району (наказ начальника відділу освіти від 28.04.2012 року №155 «Про попередження нещасних випадків з дітьми на воді»).

Санітарний стан харчоблоків та обідніх залів підтримувався на належному рівні. Для школярів було організовано 2-разове харчування, забезпечено питний режим (питні бачки, водопровідні крани, фляжна система). Меню розроблено згідно Норм харчування дітей в оздоровчих таборах, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. № 1591. Перспективне двотижневе меню затверджено Новгородківським міжрайонним управлінням ГУДСЕС у Кіровоградській області.

Кiлькiсть переглядiв: 476

Коментарi

  • Антоніна

    2015-06-05 07:44:38

    хотілось побачити більш актуальнішу інформацію станом на 5.06.15. Реальну картину оздоровлення.............

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.