Підписатися на RSS

Шановні відвідувачі моєї веб-сторінки! Рада вітати Вас! /Files/images/muzey_rv/SDC13801 Зубкова 53.JPG

Проблемне питання методиста: «Створення умов для розвитку творчого потенціалу педагогічних працівників».

Завдання:
* Сприяння розвитку професійної майстерності вчителів.
*Консультування педагогів з проблем інноваційної діяльності, професійного самовдосконалення (своїми силами, із залученням кваліфікованих спеціалістів).
* Стимулювання творчої діяльності педагогів.
*Пошук нових форм, змісту неперервного професійного удосконалення та самоосвіти педагогів.
Пропоную переглянути презентацію історії математичної освіти Компаніївщини.


Пропоную переглянути аналізи районних олімпіад з математики, інформатики, ІТ.


Для керівників закладів освіти корисними будуть рекомендації щодо дотримання вимог пожежної безпеки під час проведення новорічних і різдвяних свят.


Вчителям математики, фізики, інформатики, основ здоров'я пропоную картотеку передового педагогічного досвіду вчителів району. За більш детальною інформацією щодо матеріалів досвіду зазначених вчителів звертатись в РМК.


06 грудня 2012 року на базі Лозуватської ЗШ І-ІІІ ступенів було проведено семінар-практикум вчителів «Основ здоров’я» шкіл Компаніївського району за темою «Здоров’я учнів у контексті здоров’язберігаючих технологій у шкільній освіті». Метою семінару було ознайомлення вчителів із можливостями предмету «Основи здоров’я» щодо впровадження в навчально-виховний процес здоров’язберігаючих технологій, формування моделей поведінки людини в надзвичайних ситуаціях шляхом використання рольових ігор, показати переваги інтерактивних форм навчання над традиційними і впливу їх на активізацію пізнавальної діяльності учнів. На семінарі були присутні 17 вчителів «Основ здоров’я» шкіл району та методист РМК Зубкова О.В.
Вчитель Лозуватської ЗШ І-ІІІ ступенів Стиблик М.В. провів урок у 5 класі на тему: «Особиста відповідальність за здоров’я». Учителі початкових класів цієї школи підготували та провели з учнями свято «Будьмо здоровенькі». Методист РМК Зубкова О.В. представила презентацію «Здоров’язберігаючі технології в шкільній освіті». Досвідом своєї роботи щодо впровадження здоров’язберігаючих технологій засобами предмету «Основи здоров’я» поділились вчителі Гудима Н.В. (Водянська ЗШ І-ІІ ст.), Мороз Я.В. (Компаніївська ЗШ І-ІІІ ст.), Шавловська Л.Г. (Живанівська ЗШ І-ІІІ ст.), Цегельник Г.М. (Червонослобідська ЗШ І-ІІ ст.). Методист-психолог РМК Рудакова Т.О. провела заняття з елементами тренінгу «Здоровий спосіб життя – наріжна умова розвитку людини». На згадку про семінар учні Лозуватської ЗШ І-ІІІ ступенів подарували всім учасникам семінару «мішечки здоров’я» з лікарськими травами.


Пропоную для ознайомлення районні цільові програми "Впровадження у н-в процес ЗНЗ ІКТ "Сто відсотків" та поліпшення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року та звіти про їх виконання за 2012 рік.


28.02.2013 року на базі відділу освіти Компаніївської РДА відбувся семінар спеціалістів з охорони праці на громадських засадах закладів освіти району з проблеми «Шляхи підвищення ефективності функціонування системи управління охороною праці в закладі освіти». У роботі семінару прийняли участь Державний інспектор з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у Компаніївському районі Макуня М.С., методист районного методичного кабінету Зубкова О.В. та23 спеціаліста з охорони праці. Учасники семінару ознайомилися із станом роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, станом дитячого, виробничого, невиробничого травматизму в закладах освіти району за 2012 рік, аналізом результатів моніторингового дослідження якості рівня забезпечення психологічного стану та збереження здоров’я учнів в закладах освіти району в 2012 році, організацією проведення медичного огляду учнів у 2013 році, заходами щодо попередження випадків захворювання на грип, ГРВІ учасників навчально-виховного процесу, порядком здійснення контролю за організацією харчування, асортиментом продуктів, створенням умов для якісного приготування їжі в шкільній їдальні, порядком проведення атестації робочих місць за умовами праці. З вимогами пожежної безпеки в закладі освіти ознайомив інспектор з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки у Компаніївському районі Макуня М.С. Спеціалісти з охорони праці Голубієвицької ЗШ І-ІІІ ст., Полтавського ДНЗ, Компаніївського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, як переможці районного етапу громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в 2012 році, презентували досвід своєї роботи. На закінчення семінару була проведена практична робота в групах «Працюємо з документами» та підведено підсумки роботи семінару.

14 березня 2013 року в залі засідань відділу освіти Компаніївської РДА відбувся семінар-нарада завідуючих господарством закладів освіти району з проблеми «Шляхи підвищення рівня безпеки життєдіяльності під час адміністративно-господарської діяльності в навчальних закладах».

11 квітня 2013 року на базі кабінету інформатики Компаніївської ЗШ І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів інформатики на тему: «Навчальні досягнення учнів, як критерій оцінки професійної діяльності вчителя інформатики». На засіданні були обговорені питання: технології моніторингу діяльності учнів на уроці, мережева взаємодія як основа побудови якісного інформаційного освітнього середовища, шляхи ліцензування програмних засобів у системі освіти, створення бази даних школи, проведення державної підсумкової атестації з інформатики в 2012-2013 навчальному році. Зацікавили учасників засідання розповідь та практичне заняття вчителя інформатики Нечаївської ЗШ І-ІІІ ступенів Громка Г.Ю., який був членом журі Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформаційних технологій, яка проходила в квітні в місті Дніпропетровську. На закінчення засідання було підведено підсумки роботи районного методичного об’єднання, проаналізовано досягнення вчителів інформатики, їх учнів за навчальний рік та проведено діагностику з метою виявлення утруднень педагогічних працівників при організації методичної діяльності.

18 квітня 2013 року на базі Компаніївської ЗШ І-ІІІ ступенів за сприяння районного методичного кабінету відділу освіти Компаніївської райдержадміністрації було проведено засідання районних методичних об’єднань вчителів математики з проблеми «Самоаналіз уроку, як засіб підвищення компетентності педагога» та вчителів фізики, астрономії – «Формування інформаційних компетенцій вчителів фізики та учнів – один з напрямків компетентісно орієнтованого підходу до вивчення фізики, астрономії». Учасники засідань обговорили питання з вищезазначених проблем; ознайомились з порядком закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації (ДПА) у загальноосвітніх навчальних закладах в 2012/2013 навчальному році (лист МОНмолодьспорт №1/9-92 від 08.02.13 року), особливостями проведення ДПА з математики, фізики, астрономії; переглянули презентації, творчі звіти вчителів, що атестувалися в 2012-2013 навчальному році; обговорили пропозиції щодо планування роботи РМО на новий навчальний рік. З метою виявлення утруднень педагогічних працівників при організації методичної діяльності в кінці засідань було проведено анкетування.

25 квітня 2013 року на базі Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім.Ю.І.Яновського було проведено засідання обласної творчої групи вчителів інформатики. У роботі творчої групи прийняли участь 16 вчителів інформатики закладів освіти Кіровоградської області, методист науково-методичної лабораторії інформатики та інформаційних технологій навчання КОІППО імені Василя Сухомлинського Литвиненко О.В. та методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Компаніївської райдержадміністрації Зубкова О.В. Директор школи Ткаченко А.В. ознайомив учасників засідання з навчально-матеріальною базою школи, її традиціями, досягненнями. Вчитель-методист Громко Г.Ю. презентував кабінет інформатики та музей обчислювальної техніки, який створений у школі, а також провів заняття гуртка «Основи мікроелектроніки з Arduino», майстер-клас по Скретчу та тренінг з використання операційної системи Linux і вільного програмного забезпечення. На закінчення роботи члени творчої групи відвідали музей Ю.І.Яновського та визначні місця с.Нечаївка.

26.04.2013 року на базі методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Компаніївської райдержадміністрації відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів «Основ здоров’я» з проблеми «Актуальність проблеми цінності життя і здоров’я», в якому взяли участь 16 вчителів закладів освіти району. Учасники засідання заслухали виступи з проблеми семінару вчителів Громко Л.В. (Нечаївська ЗШ І-ІІІ ст.), Леонової К.І. (Полтавська ЗШ І-ІІІ ст.), Сільвейстрової Н.М. (Голубієвицька ЗШ І-ІІІ ст.), Лебедченко С.К. (Мр’ївська ЗШ І-ІІІ ст.); ознайомилися з досвідом роботи вчителя Горошко Л.М. (Червоновершська ЗШ І-ІІІ ст.); працювали в групах над розробкою методичних рекомендацій щодо правил поведінки учнів при виникненні надзвичайних ситуацій; підвели підсумки роботи РМО за навчальний рік та обговорили пропозиції щодо планування роботи РМО на новий навчальний рік; взяли участь в діагностуванні щодо виявлення утруднень педагогічних працівників при організації методичної діяльності.

16 травня 2013 року у рамках роботи районного методичного об’єднання та з метою ознайомлення з історією та куль­турою рідного краю було здійснено екскурсійну поїдку вчителів інформатики району (15 чол.) до музею Ракетних військ Стратегічного призначення, який знаходиться на трасі М23 поблизу селища Побузьке Голованівського району Кіровоградської області./Files/images/muzey_rv/SAM_0790 7.jpg/Files/images/muzey_rv/SAM_0795 5.JPG/Files/images/muzey_rv/SAM_0782 3.JPG/Files/images/muzey_rv/SAM_0775 6.JPG/Files/images/muzey_rv/SAM_0763 4.JPG/Files/images/muzey_rv/SAM_0739 2.JPG

/Files/images/muzey_rv/SAM_0737 1.JPG
Відповідно до наказу начальника відділу освіти Компаніївської райдержадміністрації від 22 січня 2014 року №26 з 28 січня 2014 року розпочалося навчання з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності керівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, їх заступників, завгоспів, осіб, відповідальних за охорону праці (членів постійно діючих комісій), працівників відділу освіти. Пропоную для ознайомлення наказ, перелік питань, програму навчання, навчально-тематичний план, розклад проведення занять та лекції з окремих тем.

11 березня 2014 року районною комісією за участю начальника Новгородківського МУ ГУДСЕС, головного державного санітарного лікаря Компаніївського району, головного інспектора Компаніївського РВ УДСНС у Кіровоградській області проведено перевірку знань з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності керівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, їх заступників, завгоспів, осіб, відповідальних за охорону праці закладів освіти району та працівників відділу освіти Компаніївської райдержадміністрації в кількості 113 чоловік.

/Files/images/perevrka_znan_z_op/P3111776.JPG

/Files/images/perevrka_znan_z_op/P3111763.JPG/Files/images/perevrka_znan_z_op/P3111764.JPG/Files/images/perevrka_znan_z_op/P3111767.JPG/Files/images/perevrka_znan_z_op/P3111771.JPG

10 квітня 2014 року на базі кабінету інформатики Компаніївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбулося засідання районного методичного об’єднання (РМО) вчителів інформатики «Робота вчителів у веб-середовищі.Використання інноваційних форм та методів навчання на уроках інформатики як шлях розвитку навчальних та технологічних компетенцій учнів». У засіданні взяли участь 14 вчителів інформатики району.
У план засідання РМО було включено розгляд таких питань:
1. Впровадження інноваційних методів навчання на уроках інформатики та в позакласній роботі з предмету.(лекція-презентація, Ковальська К. В., Петрівська ЗШ І-ІІІ ст.)
2. Методи, прийоми і форми організації контролю знань учнів. Портфоліо учня. (презентація, Безкровна І.М., Компаніївська ЗШ І-ІІІ ст.)
3. Використання проектних підходів та технологій продуктивного навчання з метою стимулювання креативності. (лекція-презентація, Кадигроб В.О., Голубієвицька ЗШ І-ІІІ ст.)
4. Інтерактивні технології на уроках інформатики. (виступ з досвіду роботи, Волошина Н.І., Мар’ївська зШ І-ІІІ ст.)
5. Навчальна практика з інформатики. Організація повторення та підготовка до проведення державної підсумкової атестації з інформатики. (рекомендації, Зубкова О.В., методист РМК)
6. Огляд новинок методичної, психолого-педагогічної та науково-популярної літератури. (повідомлення, Громко Г.Ю., керівник РМО)
7. Аналіз роботи за рік та перспективне планування роботи РМО вчителів інформатики. (аналіз, анкетування, Громко Г. Ю., керівник РМО)
8. Творчі звіти вчителів «Мій найвдаліший проект». (творчий звіт, члени РМО)
9. Обговорення Концептуальних засад нової редакції Закону України «Про освіту». (Зубкова О.В., методист РМК, члени РМО)
10. Про обмеження доступу учнів до жорстоких та аморальних сайтів в Інтернеті. (Зубкова О.В., методист РМК, члени РМО)

/Files/images/rmo_vch_nformatiki_100414/DSC_1854.JPG

/Files/images/rmo_vch_nformatiki_100414/DSC_1870.JPG/Files/images/rmo_vch_nformatiki_100414/DSC_1859.JPG

/Files/images/rmo_vch_nformatiki_100414/DSC_1875.JPG

/Files/images/rmo_vch_nformatiki_100414/DSC_1862.JPG

/Files/images/rmo_vch_nformatiki_100414/DSC_1867.JPG

Протягом квітня 2014 року в закладах освіти району проведено конкурс дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної творчості на тематику безпеки життєдіяльності.
На розгляд журі було подано дитячих 24 роботи із 7 навчально-виховних закладів району (Компаніївська, Мар’ївська, Нечаївська, Виноградівська, Губівська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Компаніївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Компаніївський центр дитячої та юнацької творчості). Кращими визнано роботи:
* конкурс малюнків:
- Загрійчука Василя, учня Нечаївської ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Ю.І.Яновського («Вогонь не іграшка!»);
- Дєдова Нікіти, учня Компаніівської ЗШ І-ІІІ ступенів («Хай добре знає донька й син: пожежний номер – 101!»);
- Ткаченко Анастасії, учениці Нечаївської ЗШ І-ІІІ ступенів ім. Ю.І.Яновського («Небезпека перенапруги»);
- Маслюкової Марини, учениці Компаніївської ЗШ І-ІІІ ступенів («З вогнем не жартуй!»);
* конкурс робіт декоративно-прикладної творчості:
- Андріяшевського Костянтина, учня Компаніївської ЗШ І-ІІ ступенів («Мій брат - рятувальник»);
- Воленка Дмитра, учня Мар’ївської ЗШ І-ІІІ ступенів («Щоб не трапилось біди – рятувальник хоробрий на варті завжди!»);
- Поліщука Дмитра, учня Виноградівської ЗШ І-ІІІ ступенів («Від вогню ліс бережи»);
- Богуславської Анни, учениці Мар’ївської ЗШ І-ІІІ ступенів («Ліки – не іграшка»;
- Макаренко Наталії, вихованки гуртка «Фантазія» Компаніївського центру дитячої та юнацької творчості («Небезпечні іграшки»);
- Чернової Юлії, вихованки гуртка «Іграшки» Компаніївського центру дитячої та юнацької творчості («Захисти себе від лиха»).
Пропонуємо переглянути роботи переможців конкурсу./Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото012.jpg/Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото011.jpg/Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото010.jpg/Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото009.jpg/Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото008.jpg/Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото007.jpg/Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото005.jpg/Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото003.jpg
/Files/images/konkurm_mal_d-pr_mist_z_bj/Фото002.jpg

У рамках проведення Всесвітнього дня охорони праці в закладах освіти району проведено з 22 по 28 квітня 2014 року Тиждень охорони праці "Безпека праці та здоров'я під час використання хімічних речовин на виробництві" та протягом квітня-травня - конкурс дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей".
/Files/images/konkurs_op_ochima_dtey/Фото012.jpg
/Files/images/konkurs_op_ochima_dtey/Фото013.jpg
/Files/images/konkurs_op_ochima_dtey/Фото018.jpg
/Files/images/konkurs_op_ochima_dtey/Фото019.jpg
/Files/images/konkurs_op_ochima_dtey/Фото020.jpg
/Files/images/konkurs_op_ochima_dtey/Фото021.jpg

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 427

Коментарi

  • Інна :-))))

    2013-04-29 21:15:31

    Коментар до файлу "Фото РМО вч інформ 11.04.13" ПРИЄМНО БАЧИТИ ЗНАЙОМІ ОБЛИЧЧЯ :-))...

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.